Lehátko je výsledkom dlhoročnej práce vedcov, lekárov a konštruktérov. Základom lôžka je kombinácia tradičných prírodných liečebných metód Ďalekého východu a technológie 21.storočia.

Termo – akupresúrne masážne lehátko, spája tlakovú masáž s infračerveným teplom vyžarovaným nefritovými kameňmi a epoxid – karbónovými panelmi. Masážne lehátko je určené pre celkovú regeneráciu a pre zlepšenie zdravotného stavu.

Toto zariadenie pomocou vnútorného projektoru pohybujúceho sa pozdĺž chrbtice uvoľňuje úpony okolo stavcov, narovnáva chrbticu, ukľudňuje nervové dráhy v ľudskom tele, zlepšuje krvný obeh a tok životnej energie Qi (Qi – čchi je čínske slovo pre životnú energiu).

Lehátko kombinuje v sebe štyri alternatívne liečebné metódy

Chiropraktika

Chiropraktika je liečebná metóda, ktorá je veľmi známa a praktikovaná hlavne v anglicky hovoriacich krajinách. Jedná sa o spôsob uvoľňovania spinálnych nervov prostredníctvom ručného narovnávania, naprávania chrbtice.

Je to najlepší príklad novodobej alternatívnej medicíny. Dokazuje, že v mnohých prípadoch bolesti a choroby pochádzajú z chrbtice, kde dochádza ku priškripnutiu nervových koreňov.

Vďaka tomuto princípu lehátko upravuje pohyblivosť tela a postupne upravuje bolesti a iné zdravotné problémy.

Masáž

Masáž uvoľňuje svaly a šľachy pozdĺž chrbtice, čím vracia chrbticu do pôvodnej polohy. Masáž taktiež naťahuje chrbticu a to tak, aby sa uvoľnil tlak na platničky medzi stavcami, ktoré fungujú ako vankúšiky medzi stavcami, v ktorých máme miechu.

Moxáž (termopunktúra)

Moxáž v tradičnej čínskej medicíne znamená riadené zahrievanie akupresúrnych bodov pomocou tepla získaného spaľovaním sušených a lisovaných rastlín. Získané teplo prináša lepšie prekrvenie organizmu a povzbudzuje funkčnosť jednotlivých orgánov ľudského tela. Zahrievaním určitých bodov pomocou moxáže taktiež podporujeme náš imunitný systém.

Polodrahokam Jadeit (nefrit)

Jadeit je druh nefritu, ktorý v tradičnej čínskej medicíne je považovaný za kameň s liečivými účinkami. Pre Číňanov má väčšiu cenu ako zlato alebo drahé šperky. Podľa istej legendy vraj predstavuje svetlo, pochádzajúce z posvätnej hory – ide vraj o prevtelenie kozmického princípu. Pomocou Jadeitu sa stimuluje Qi, čiže životná energia v ľudskom tele. Vnútorné projektory v lôžku sú vyrobene z polodrahokamu (jadeitu), ktorý je vysoko cenený pre svoju schopnosť udržovať a prenášať teplo.

Zoznam stavov a symptómov, ktoré môžu nastať pri nedostatočnej funkcii nervov

 • Nervozita, nespavosť, prechladnutie, vysoký krvný tlak, migrény, chronická únava, závraty
 • Oči, očné nervy, sluchový nerv, dutiny, bradavičnaté kosti, jazyk, problémy s dutinami, alergie, očné ťažkosti, bolesti v ušiach
 • Líca, vonkajšie ucho, tvárové kosti, zuby, trojklanný nerv, zápaly nervu, akné, ekzém
 • Nos, pery, ústa, Eustachova trubica, senná nádcha, ruže a ostatné katary, nedoslýchavosť, zápaly uzlín
 • Hlasivky, krčné žľazy, hltan, zápal hrtanu, chroptenie, bolesti v krku a nosovej ťažkosti
 • Krčné svaly, ramená, mandle, stuhnutosť krku, bolesť ramena, angína, kašeľ, záškrt
 • Štítna žľaza, prechladnutie, struma
 • Predlaktie, zápästie, ruky, prsty, pažerák, priedušnice, astma, kašeľ, dýchacie ťažkosti, dychová nedostatočnosť, bolesť v predlaktí
 • Vencovité tepny, srdce vrátane chlopní a osrdcovníka
 • Niektoré bolesti v hrudníku, funkčné srdcové ťažkosti
 • Pľúca, prieduškové cesty, pohrudnice, prsia, prsné bradavky, bronchitída, zápal pohrudnice, zápal pľúc, nádcha, chrípka, prekrvenie tkanív
 • Žlčník, žlčovod, žltačka