17 apríla, 2022

Tetánia a závrate

Tetánia a závrate

Dlhé roky som trpela veľkými bolesťami hlavy spojenými s tŕpnutím rúk. Do toho som pociťovala neustále závrate, neschopnosť koordinovať samú seba.

Jedného dňa som dostala tak silný záchvat búšenia srdca, trpnutie rúk, že som si privolala rýchlu zdravotnú pomoc, kde ma vyšetrili a ich  diagnóza znela TETANIA. Keď som sa ich spýtala čo presne táto diagnóza znamená a aké sú jej následky, prognóza, prípadná liečba, odpovedali mi, že problém je vo mne a v mojej hlave. Odporučili mi užívať pravidelné dávky magnézia a ak sa môj stav nebude zlepšovať, predpíšu  mi antidepresíva. Jednoducho som sa s tým mala naučiť žiť. Jedna lekárka z pohotovosti mi však odporučila Medipsyche Ilava. Tam sa zameriavajú na psychosomatiku, mozog a miechu, a či nebude môj problém prepojený s chrbátom a s miechou. Rozhodla som sa ich navštíviť.

Prostredníctvom špeciálnej diagnostiky zistili, že môj problém je v krčnej chrbtici, ktorá je príčinou blokovania prívodu kyslíka a prekrvenia v mozgu. Pomocou opakovaných terapií sa môj zdravotný stav v priebehu pár mesiacov výrazne zlepšil. Tŕpnutie prstov úplne zmizlo, závrate sa už neobjavujú a bolesti hlavy sú občasné. Dokonca aj spánok sa mi upravil. Môj život sa upravil vďaka nenahraditeľným terapiám, ktoré podstupujem pravidelne. Ďakujem skvelému prístupu tímu Medipsyche.